Zbliża się czas świąt.

Nadchodzi czas świąt. Każdego roku mam problem z obdarowaniem pracowników mojej firmy w świąteczną premię. Oczywiście nie jest to problem finansowy, a tylko kreatywny. Zawsze sceptycznie podchodziłem do premii typowo finansowych. Pieniądze, lub różnorodnego rodzaju bony podarunkowe są zupełnie nie w moim stylu.

Zwykle pracownicy zdecydowanie wolą dostawać przeze mnie nieuznawane podarunki, jednak już tak dobrze mnie znają, że nie uważają tego za moją złą wolę, a jedynie przekonania.

W zeszłym roku zamówiłem laptopy i komputery dla każdego mojego pracownika. Średnia wartość każdego urządzenia wyniosła mniej więcej półtora tysiąca złotych, więc mojego podejścia do premii świątecznej nie można nazywać sknerstwem.

Ten rok był niezwykle udany dla firmy i dlatego myślałem o czymś znacznie bardziej spektakularnym niż sprzęt. Zrobiłem jednocześnie ankietę anonimową pośród pracowników i prawie jednogłośnie orzekli, że bardzo miło by przyjęli jakieś urządzenia wielofunkcyjne firmy dell, do zeszłorocznych komputerów i laptopów.

Zrealizowałem zatem swój zamysł w połączeniu z ich zgłoszoną potrzebą, a więc każdy z moich z pracowników dostał wycieczkę do wybranego poprzez siebie państwa, plus wspomniane urządzenie wielofunkcyjne.

Mam nadzieję, że uważają mnie za dobrego szefa.

Zobacz: zbook

admin