Zasadniczą decyzją jest należyta pompa do sadowniczego opryskiwacza.

Dzisiaj częstokroć stosujemy najnowocześniejsze technologie w uprawie naszych roślin. Posiadają one na celu chronić plantacje roślinne przed rozmaitymi szkodnikami a także rozmaitymi chorobami. Tego rodzaju zabiegi ,które są bez ustanku stosowane wpływają na zwiększenie plonów oraz sporą poprawę ich jakości a dodatkowo zoptymalizowanie strat.

Niezwykle popularną techniką ochrony naszej roślinności są opryski. Główną decyzją jest właściwa pompa do opryskiwacza sadowniczego. Na naszym rynku można spotkać różne rodzaje takich pomp: tłokowe, łopatkowe, nurnikowe, przeponowe, zębate, wałeczkowate a oprócz tego ślimakowate. Należy zauważyć to, że każda pompa do sadowniczego opryskiwacza powinna zawierać detale ,które są wytrzymałe na korozję. To kategorycznie podwyższy jej czas funkcjonowania i niezawodność. W sytuacji, kiedy bardzo zależy nam na zdobyciu wyższego ciśnienia – wręcz do 6 MPa – powinniśmy kupić pompę przeponową lub pompę tłokową.

A jak dokładnie wygląda sytuacja jeśli rozchodzi się o rozmaite części do opryskiwaczy? Bardzo duży asortyment posiadamy w kategorii filtrów. Dostępne są filtry korpusu mieszadła, ciśnieniowe, dolne ssawne z zaworem bądź opryskiwaczy. Niezwykle użyteczny i przydatny jest wieczko wskaźnika oleju z korkiem. Jeżeli rozchodzi się o różne części do opryskiwaczy z korkiem, powinno się rozważyć zakup dyszy rozwadniczej, docisku czy czaszy kolektora.

Wszystkie te detale bardzo uproszczają pracę i są niezwykle pomocne w uzyskaniu efektywnych plonów.

Źródło: komputer do opryskiwacza

admin