W trakcie montażu okien na zewnątrz obiektu…

Pasywne budownictwo polega przede wszystkim na stosowaniu źródeł alternatywnych energii cieplnej takich jak przykładowo promieniowanie cieplne Słońca. Przy montowaniu okien , niezbędnym ,zabezpieczającym elementem jest taśma do ciepłego montażu. Dzięki swoim właściwościom pozwoli na odpowiednie ochronienie przed utratą energii cieplnej.

Drzwi i okna wykorzystywane w pasywnym budownictwie, odznaczają się odpowiednimi parametrami przenikania ciepła. W trakcie montowania okien na zewnątrz budynku musi być zastosowana taśma paro przepuszczalna. Jest to taka specjalna folia jednostronnie albo dwustronnie klejąca.

Posiada ona znakomitą przyczepność do prawie że wszystkich materiałów budowlanych, jakie są używane przy budowie pasywnych domów. Można ją tynkować oraz malować, znakomicie ochrania przed opadami deszczu.

W pasywnym budownictwie jest używanych dużo rozwiązań minimalizujących zużycie energii. Budowanie takich obiektów nie jest opatentowane, więc można je stawiać w różnych technologiach. Taki dom pasywny to przede wszystkim niskie koszty eksploatacji, w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Należy inwestować w tego typu rozwiązania, bo poniesione nakłady finansowe niewątpliwie się nam zwrócą, tym bardziej że można się starać o zwrot części kosztów.

Autor: taśma paroprzepuszczalna

admin