Jednym z bardziej preferowanych ostatnio kierunków jest firma w Norwegii

Duża liczba Polaków podejmuje decyzję otwarcia swojej firmy za granicą. Świadczy to wyłącznie o tym, że w innych krajach niestety ustroje prawne są bardziej przychylne dla biznesmenów. Kłopotem dla tych, którzy postanawiają to zrobić może być nieznajomość ustrojów prawnych oraz przepisów panujących w innych państwach.

Jednym z bardziej preferowanych ostatnio kierunków jest firma w Norwegii. Ten skandynawski kraj w bardzo wielu przypadkach prezentowany jest jako jedno z najbardziej przychylnych państw w całej Europie. Należy sprawiedliwie potwierdzić, że Norwedzy na taką renomę sobie mocno zapracowali.

Co musi zrobić przedsiębiorca, który podjął decyzję otwarcia prywatnej norwegia firma. W pierwszej kolejności(jeżeli nie zna norweskich przepisów) powinien zgłosić się do firmy, która zajmuje się organizacją działalności gospodarczej za granicą. Przedsiębiorstwo takie uzyskując od właściciela firmy pełnomocnictwo, załatwi za niego wszystkie sprawy formalne związane z rejestracją przedsiębiorstwa, rozliczenia, zorganizuje biuro, a w przyszłości będzie pomagała zapłacić i obliczyć podatek w Norwegii.

W naszej ocenie należy rozważyć otwarcie firma w norwegii. Należy natomiast pamiętać o tym, że każdy rodzaj działalności posiada swoją specyfikę i od niej zależy to, czy warto tego dokonać.

admin