Cegła to główny materiał naszych budynków.

Cegła to główny materiał naszych budynków. Pomału zastępują je innego rodzaju surowce, lecz długie lata stosowania cegły spowodowały, iż jest to najbardziej uniwersalny surowiec budowlany. Cegła silikatowa, cegła ceramiczna i cegła cementowa wykorzystywane są w budownictwie jako surowiec konstrukcyjny i surowiec wykończeniowy.

 

Duża dostępność i różnorodność odmian cegły sprawia, że jej sława nie spada, pomimo występowania na naszym rynku nowych produktów wykorzystywanych do budownictwa. Ekonomika budownictwa także sprawia, iż bardzo często sięgamy po cegły. Cegła jest stosunkowo tania i pozwala na obszerną gamę prac murarskich, które to nie są dostępne w pozostałych technologiach.

 

Ozdobna cegła jest to jeden z rodzajów tego surowca ,który jest wykorzystywany jako powłoka licowa ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Umożliwia na stworzenie płaszczyzn o różnych efektach, zaś w połączeniu z odpowiednio dobranym wątkiem muru jest jedyny w swoim rodzaju. Modularność cegły jak i również niewielkie gabaryty umożliwiają murarzom na wykonanie murów ,które są nieosiągalne innymi sposobami. Cegła elewacyjna jest także niezwykle solidnym jak i również efektownym zastosowanie,.

Cena tego typu cegły, dość nieduża, oraz wysoka jakość elementów z niej wykonywanych to te elementy, które posiadają wpływ na sławę tego surowca budowlanego.

Zobacz: Cegła cena

admin